Google Analytics’le Müşterilerinize Otomatik Rapor Gönderebilirsiniz

Google Analytics şirketler için hayati önem taşıyan bir araç ve bu araç sayesinde, sitenizin ziyaretçi trafiğinden; yapılan satışların oranına ve bu satışların hangi bölgelerden gerçekleştiğine kadar analiz edebiliyorsunuz.

Eğer Google Analytics’te ileri düzey bir eğitime sahipseniz dataları iyi okuyabiliyor ve satışları engelleyen faktörleri rahatlıkla çözerek firmanıza hem zaman; hem de para kazandırabiliyorsunuz.

Google Analytics sadece hangi bölgeden ziyaretçi gelmiş veya hangi mobil cihazı kullanarak siteyi ziyaret etmiş gibi dataları okumakla yetinmiyor ve daha derinlemesine verileri de size sunuyor.

Bu derinlemesine verileri iyi okur ve bu verilere göre bir strateji oluşturursanız sitenizdeki problemleri tespit edebilir ve satışa dönüşmeyen ürünlerde ufak değişiklikle daha iyi performanslar sağlayabilirsiniz.

Google Analytics’le ilgili bir diğer faktör de raporlama. Takip ettiğiniz sitelerin raporlamasını Google Analytics sayesinde rahatlıkla yapabiliyorsunuz; fakat her müşteri veya site için yeniden rapor hazırlamak size sıkıcı gelebilir. Ya da size çok zaman kaybettirebilir.

Google Analytics’in bir özelliği sizin bu yükünüzü hafifletecek ve müşterilerinize otomatik pdf rapor göndermenize imkan verecek.

Reporting ya da rapor sekmesine tıklayarak otomatik rapor oluşturabilirsiniz. Sekmeye girdiğinizde E-mail seçeneğini seçiyorsunuz ve ardından mail gönderilecek hesabı belirledikten sonra raporun haftalık ya da aylık gibi zamanlamasını belirliyorsunuz ve otomatik raporlamayı tamamlıyorsunuz.

Google Analytics

Raporları PDF, CSV, CSV Excel, veya TSV formatında gönderebiliyorsunuz. Müşteriniz için tekrar aynı raporu hazırlamanıza gerek kalmıyor ve sistem belirlediğiniz zaman aralıklarına göre mail ile raporu gönderiyor.

Reklamlar

One thought on “Google Analytics’le Müşterilerinize Otomatik Rapor Gönderebilirsiniz”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s