Samsung Telefondan Bağımsız Çalışacak SmartWatch Üretecek

http://yaviga.com/wp-content/uploads/2013/10/Samsung-galaxy-gear-yaviga-2013.jpg,

Samsung Smartwatch dünyasına ilk Galaxy Gear modelini çıkararak adım attı ve bu akıllı saat Note 3′le birlikte çalışabiliyordu. Şirket telefondan bağımsız çalışacak akıllı saat üretmeyi planlıyor ve yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

Akıllı telefonların ardından akıllı saatlerde raflarda yerini aldı ve Sony, LG ve Apple gibi firmalar da en son modellerini tanıtmaya başladılar. Bu firmalardan bir tanesi de Samsung ve Galaxy serisini akıllı saati Gear ile sürdürdü ve Note 3′le uyumlu çalışan Gear modelini geçtiğimiz sene satışa çıkardı.

Samsung bir rapora göre yeni bir akıllı saat modeli üzerinde çalışıyor ve yeni projeye göre akıllı saat telefondan bağımsız bir şekilde çalışabilecek. Bu proje için Güney Koreli teknoloji devi üretilecek yeni saati telefon olarak çalıştırmak için GSM şirketleriyle görüşüyor.

Üretilecek yeni Gear saat sayesinde telefona bağımlı kalmadan arama yapabileceksiniz ve saati ağzınıza götürerek konuşma yapabileceksiniz. Samsung bu projeye strong project ismini verdi ve proje gizlilikle sürdürülüyor. Saatin Haziran ve Temmuz ayı gibi satışa sunulacağı bekleniyor.

Samsung bu akıllı saat üzerinde kendi işletim sistemini kullanmayı planlıyor ve saat tamamlandığında herhangi bir telefona ihtiyaç duymadan arama yapma ve aramaları cevaplama özelliğine sahip olacak. Diğer saatlerde olduğu gibi akıllı telefonlarla da iletişim kurabilecek.

 

,http://yaviga.com/2014/05/24/samsung-telefondan-bagimsiz-calisacak-smartwatch-uretecek/,Giyilebilir Ekran, Mobil Dünya, Samsung,Galaxy Gear, Galaxy Gear 2, Gear 2 Neo, Gear Fit, Samsung,#GiyilebilirEkran, #MobilDünya, #Samsung,Soner Görpeli,yaviga.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s