Apple Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf Özelliği İçin Düğmeye Bastı

http://yaviga.com/wp-content/uploads/2013/10/iPhone-5C-sales-down.jpg,

Apple iPhone ve iPad’lerde kullandığı kameraların özelliklerini geliştirmek için ardı ardına patent başvurusu yapıyor. Şirketin son yaptığı patent başvurusu sayesinde cihazların fotoğraf çekme özelliklerinde çok büyük geliştirmeler yapılacak.

AppleInsider şirketle ilgili bilgilerin verildiği bir blog ve yayınlanan haberlerin tamamı sağlam kaynaklara göre veriliyor. Apple’ın son yaptığı patent başvurusu sayesinde ortaya çıkan habere göre şirket çok önemli bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Şirketin optik resim dengeleme ismiyle yaptığı başvuru Apple cihazlarının çok daha yüksek çözünürlükte resimler çekmesini sağlayacak. USPTO patent kuruluşuna yapılan başvuru detayları ise şu şekilde: Teknolojinin iPhone ve iPad gibi cihazlara uygulanmasıyla cihazların çözünürlükleri yüksek oranda artacak.

Teknoloji sayesinde kamera görüntüleri hızlı çekecek ve pikselleri sıkıştırarak daha net bir görüntü elde etmenizi sağlayacak. Ayrıca çekilen resmin çözünürlüğü ve renk kalitesi de çok iyi bir seviyede olacak. Bu teknoloji sayesinde çok küçük kameralarla bile çok yüksek çözünürlüğe sahip resimler çekilebilecek.

Apple söz konusu teknolojiyi önümüzdeki yıl çıkaracağı cihazlarda kullanmayı planlıyor. Şirketin konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklaması olmamasına rağmen resmi blog olarak değerlendirebileceğimiz AppleInsider’daki bilgilerden şirketin gelecek vizyonunu görebiliyoruz.

 

,http://yaviga.com/2014/05/08/apple-yuksek-cozunurluklu-fotograf-ozelligi-icin-dugmeye-basti/,Akıllı Telefon, Apple, iPad, Mobil Dünya, Tablet, Teknoloji,Apple, iPad, iPhone,#AkıllıTelefon, #Apple, #iPad, #MobilDünya, #Tablet, #Teknoloji,Soner Görpeli,yaviga.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s