Apple Micro-LED Üreticisi LuxVue’yi Neden Satın Aldı

http://yaviga.com/wp-content/uploads/2014/05/nike-apple.jpg,

Apple şirket satın almalara devam ediyor ve en son satın aldığı şirket micro-LED üreticisi LuxVue. Şirketin bu satın almayı neden yaptığı sosyal medya’da tartışma konusu oldu ve çeşitli görüşler ortaya atılmasına rağmen aslında ana amaç ortada.

Şirket satın almaları son zamanlarda oldukça popüler ve ardı ardına küçük ölçekli teknoloji firmaları, Apple ve Google gibi büyük teknoloji devleri tarafından satın alınarak kendi bünyelerine katılıyor. Bu şirketlerin bünyesine giren küçük şirketler yapılarını ve personel alt yapısını koruyor ve şirket bünyesinde aynı mantıkta çalışmaya devam ediyor.

Apple micro-LED ekran üreticisi LuxVue’yi satın aldığını resmen açıklamadı; ve ayrıca bu satın almanın ne kadar bir ücrete gerçekleştiği de açıklanmadı. Şirketin CEO’su Tim Cook bu satın almayla ilgili aylar önce bahsetmişti fakat detaylar henüz net değil.

Apple yeni ürünler üretiyor ve bu ürünler için kendini sürekli geliştiriyor. Şirketin LuxVue micro-LED şirketini satın almasının ana nedeni ise akıllı saati iWatch’ın ekranını geliştirmek istemesi ve bu sayede Apple daha farklı ve ince saat tasarımları geliştirebilecek.

Satın almayla ilgili henüz netleşmeyen bazı detaylar var. Bu detayların en önemlisi şirket satın alması sadece Apple’ın üreteceği cihazlara destek anlaşması olarak mı; yoksa uzun süreli bir satın alma anlaşması mı olduğu konusu.

Apple’ın micro-LED şirketi LuxVue’ya şu aralar çok ihtiyacı var; çünkü Nike’la birlikte giyilebilir bir teknoloji olan Nike Fuelband üzerine gizli gizli çalışıyorlar ve yeni cihazın eğimli yapısından dolayı eğilebilir ince bir ekrana sahip olması gerekiyor. İşte bu noktada LuxVue’nın teknolojisi işlerine çok yarayacak.

,http://yaviga.com/2014/05/04/apple-micro-led-ureticisi-luxvueyi-neden-satin-aldi/,Apple, Sony, Sosyal Medya,Apple, micro-LED, Nike,#Apple, #Sony, #SosyalMedya,Soner Görpeli,yaviga.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s