Android 4.4 KitKat Update Nexus 7’ye Yaramadı

Google’ın en güncel mobil işletim sistemi Android 4.4 KitKat firmanın yeni amiral gemisi akıllı telefonu Nexus 7′yle birlikte tanıtıldı. KitKat güncellemesinden sonra akıllı telefonun video oynatma performansı ciddi şekilde etkilendi.

Nexus 7 geçtiğimiz aylarda tanıtıldı ve dünya çapında satışa sunuldu. Google yeni amiral gemisi akıllı telefonuyla birlikte Android 4.4 KitKat mobil işletim sistemini de duyurdu. Bu işletim sisteminin güncellemesi dünya çapında bütün Nexus cihazlara yüklendi ve yüklendikten sonra cihazlarda ciddi sorunlar meydana geldi.

Kullanıcılar akıllı telefonlarına KitKat işletim sistemini yükledikten sonra video oynatmada ciddi problem yaşadıkları gelen şikayetler arasında. Sorunlar sadece Nexus akıllı telefonlarda değil; Nexus tabletlerde de görülüyor. Güncellemeden sonra akıllı cihazların çok yavaşladığı ve videoları zor oynattığı görülüyor.

Yeni işletim sistemi yüklendikten sonra video oynatma süresi geciken cihaz ısınma ve yavaşlama sorunları gösteriyor. Android 4.3 işletim sistemi yüklü Nexus akıllı telefonu ve Android 4.4 KitKat yüklü Nexus telefonlarda video testi yapıldı ve güncellemenin yavaşlamaya neden olduğu tespit edildi.

Google gelen şikayetler doğrultusunda güncellemenin ardından yaşanan sorunun kaynağını araştırıyor ve çok yakın zamanda ek bir update paketini kullanıcılarına sunarak sorunu düzeltmeye çabalıyor. Kullanıcıların sorunun düzelmesi için biraz daha beklemesi gerekiyor.

//
// <![CDATA[

// ]]>

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s