Japonlar Aya Güneş Panelleri Kurarak Dünyaya Enerji Aktaracak

Japonlar teknolojiyle özdeşleşmiş bir toplum ve dünyadaki en komplike yapıları inşaa eden yine onlar. Japon mühendisleri bu kez ise dünyaya enerji sağlamak için kaynak arıyorlar ve çözüm olarak Aya kuracakları güneş panellerinden dünyaya enerji aktaracaklar.

Shimizu isimli Japon mühendislik firması dünyanın gelecekte yaşayacağı enerji sorununu çözmek için kolları sıvadı. Firmanın çözüm önerisi aya güneş panelleri kurarak enerji toplamak ve toplanan enerjiyi dünyaya mikrodalga ve lazer sinyalleriyle aktarmak.

Firma ayın yüzeyine 400 kilometrelik güneş panelleri kuracak ve güneşten yansıyan enerjiyi ay yüzeyindeki paneller aracılığıyla toplayacak. Toplanan enerji mikrodalga ve lazer dalgalarıyla dünyadaki elektrik şehirlerine aktaracak ve dünyanın tamamının enerjisi sağlanacak.

Ayın üzerine yer alan güneş panellerinin bakımını ve diğer gerekli işleri robotlar yapacak. Dünyada üretilecek parçalar aya gönderilerek kurulumu yapılacak.  Ayın yüzeyine pramid şeklinde şehirler kurmayı planlayan şirketin gelecekte gerçekleştirmeyi planladığı farklı uzay projeleri mevcut.

//
// <![CDATA[

// ]]>

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s