Virgin Galactic ve Avrupa Universitesi Bitcoin Kabul Edecek

Virgin Galactic uzaya yolcu taşımak için üretilen bir uzay gemisi ve önümüzdeki günlerde uzaya insanları para yerine Bitcoin’le taşıyacak. Virgin CEO’su Richard Branson’un yaptığı açıklamayla uzay mekiği Virgin Galactic’te taşıyacağı yolcular için Bitcoin kabul edecek. Benzer bir uygulamayı Nicosia Universitesi’de yaparak bitcoin’le öğrenci kabul edecek.

Virgin Galactic 2004 yılında uzay taşımacılığı yapmak için kuruldu ve Virgin Şirketler Grubu’nun çatısı altında faaliyet göstermeye başladı. Şirketin CEO’su Richard Branson vizyonu olan bir yönetici ve ilklerin adamı olarak biliniyor. Şirket aldığı karar doğrultusunda uzay uçuşları için bitcoin kabul ederek uzaya yolcu taşıyacak.

Şirketin CEO’su bir blog üzerinden yaptığı açıklamayla bir kadın yolcunun bitcoin’le bilet satın aldığını açıkladı. Hawaii’de yaşayan bu kadının bitcoin sayesinde uzaya yolculuk yapmak istemesi tamamen yeni bir yaklaşım ve bu uygulamalar bitcoin para biriminin dünya para birimi olacağının göstergesi.

banner

Virgin Galactic ilk uçuşunu 2014 Ağustos’unda yapacak ve ilk uçuşun yolcuları arasından iş adamları, sanatçılar ve ismi gizli kalan diğer önemli insanlar var. Kate Winslet, Ashton Kutcher da bilet satın alanlar arasında. 250.000 $ olan uçuş biletini herkes kolay bir şekilde satın alamıyor ve şimdilik parasını feda edebilecekler bu uçuşa katılacaklar.

Bitcoin kabul eden bir diğer kuruluş da Kıbrıs’ta eğitim faaliyeti yürüten bir üniversite. Yaptığı açıklamayla öğrenci ödemelerini bitcoin’le kabul edeceğini açıklayan Üniversite bu internet para biriminin nasıl çalıştığını çok iyi biliyor. Üniversite’de verilen eğitimler sayesinde bu yeni fenomen para biriminin nasıl çalıştığı da detaylı anlatılıyor.

http://www.virgingalactic.com/

//
// <![CDATA[

// ]]>

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s