Samsung Galaxy Serisi 3 Açılı Ekrana Sahip Olacak

Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarını ve Note 3 gibi Phablet cihazlarının ekranlarını 3 açılı olarak üretmeyi planlıyor. Önümüzdeki yıl çıkarmayı planladığı 3 açılı akıllı telefonun ekranı köşeleri de içine alarak görüntünün devam etmesini ve her açıdan görünmesine imkan verecek.

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan yetkililerin Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre Samsung önümüzdeki yıl bu değişikliğe gitmeyi planlıyor. Köşeleri de ekrana dönüştürülen cihaz Galaxy Round’dan esinlenebilir. Veya tamamen farklı bir ürün çizgisine sahip yeni bir model üretilebilir.

Yourn ismiyle anılan bu teknoloji sayesinde mesajlar ve görüntüler her açıdan görüntülenebilecek. Ayrıca istendiğinde telefonun her açısından farklı bir görüntüyü görebileceksiniz. 3 farklı açıya sahip cihaz sayesinde görüntüler her açıdan çok net bir şekilde görülebilecek.

Apple tasarımcıları yeni nesil iPhone’lar için ekran tasarlamaya başladılar ve önümüzdeki yıl çıkacak iPhone’ların ekranları kıvrımlı olacak. Apple iPhone’larda daha büyük ekran kullanacak ve her açıdan görüntüleri kullanıcılarına aktaracak.

Pazarda akıllı telefon doyumuna ulaşıldığı için firmalar farklı modelleri satışa sunarak pazar paylarını artırmak ve gelir düşüşünü engellemek istiyorlar. Elektronik devi Samsung, Yourn teknolojisi sayesinde düz ekran telefonları pazardan çekerek yerine kıvrımlı ekrana sahip modellerin satışını hızlandırmak istiyorlar.

//
// <![CDATA[

// ]]>

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s