Sony PlayStation 4 iOS ve Android Uygulaması Çıktı

Sony PlayStation 4′ün Türkiye’de Aralık ayının ortalarına doğru satışa sunulacak. Oyun konsolunun satışa sunulmasından önce firma iOS ve Android uygulaması geliştirerek tüm dünyada yüklemeye hazır hale getirdi.

Sony amiral gemisi oyun konsolu için geliştirdiği uygulamaları kullanıcılarının yüklemesi için indirilebilir hale getirdi ve konsolun bir hafta sonra gerçekleşecek satışından önce uygulamaları tamamladı. Uygulamalar iOS ve Android akıllı telefonlar ve tabletlere uyumlu olacak.

Sony’nin geliştirdiği bu uygulama sayesinde PlayStation 4 kullanıcıları cep telefonlarından ve tabletlerinden Sony PlayStation Network’e bağlanabilecekler ve hesaplarını yönetebilecekler. Bunun yanında online olan arkadaşlarınızı görebilecek ve onlarla iletişime geçebileceksiniz.

PlayStation konsolunuzdan uzak bile olsanız tropilerinizi ve arkadaşlarınızın hangi oyunu oynadığını görebileceksiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla chat yapıp uyarıları görebileceksiniz. Oyun uyarıları ve davetleri de bu uygulama sayesinde mobil cihazlarınızdan yönetebileceksiniz.

Uygulamanın bir diğer özelliği de PlayStation store’da gezinebilecek ve oyunların eklentilerini satın alıp hesabınıza yükleyebileceksiniz. Uygulama sayesinde akıllı telefonunuzu veya tabletinizi sanal klavye olarak da kullanabileceksiniz. Uygulama iOS 6 ve üstünü destekliyor. Android’de ise 4.0 üstü versiyona sahip olmanız gerekiyor.

//
// <![CDATA[

// ]]>

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s