Amerikan Ordusu Halo Şeklinde Savaş Başlığı Kullanacak

Amerikan ordusu video oyunlarıyla yakından ilgileniyor ve oyun sektörünündeki gelişmeleri sürekli izliyor ve ilgisini çeken fikirleri savaş teknolojilerini geliştirmek için kullanıyor. Bunlardan bir tanesi Halo oyunundaki savaş kaskı ve askerler için bu kasklardan üretilmesi için düğmeye bastı.

Teknoloji çok hızlı ilerliyor ve özellikle oyun sektöründeki teknolojik yenilikler bir adım önde gidiyor. Özellikle oyun karakterlerinin sahip olduğu ilginç teknolojiler Amerikan Ordusunun dikkatini çekiyor ve ordu bu sektörü yakından izleyerek buradaki fikirleri hayata geçirmeye çalışıyor.

Halo oyunundaki oyun başlığının çok ilginç özellikleri var. Kask sahip olduğu teknoloji sayesinde rakiplerinin önüne çıkabiliyor. HEaDS-UP sistem adı altında sürdürülen proje sayesinde askerlerin başı ve çenesi ve yüzü saldırılardan ve yaralanmalardan korunabilecek. Kask 9 mm çapında silahların mermilerine dayanacak ve askerlere daha iyi görüş, duyma ve koruma yeteneği kazandıracak.

Kaskta kullanılacak görüntü ve diğer uyarı teknolojileri de askerlerin işlerini kolaylaştıracak. Kaskın ekranında yer alan ekran sayesinde hedefler seçilebilecek, sağlık durumu izlenebilecek ve her türlü iletişim, GPS konumu gibi bilgiler okunabilecek. Ayrıca bu kaskın iletişim sistemleri de çok gelişmiş olduğu için merkezle iletişim kurulabilecek.

Kask Android işletim sistemiyle güçlendirilecek ve akıllı telefonların yaptığı bütün işlemler bu kaska aktarılabilecek. Amerikan Ordusu üreteceği bu kasklar sayesinde askerlerini çok güçlü hale getirecek ve savaş alanına teknoloji aktararak bir adım öne geçmeyi planlıyor. Oyun sektörü hayal gücünün en uç noktaya çıktığı alanlar ve bu alanlardaki yenilikleri izlemek gerekiyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s