iPhone 5S Uygulama Hatası iPhone 5’e Göre 3 Kat Daha Fazla

Apple iPhone 5S’le birlikte iOS 7 işletim sistemini duyurdu ve çok kısa bir süre içinde de işletim sistemini yüklemeleri için kullanıcılarına açtı. İOS 7 yüklü akıllı telefonlarda uygulama kapanma sorunları artmaya başladı ve Apple iOS 7 için sık sık güncelleme yayınlıyor, fakat sorun hala çözülemedi. iPhone 5S Uygulama Hatası iPhone 5′e Göre 3 Kat Daha Fazla.

iPhone 5 kullanıcıları iOS 7′ye geçmek için hızlı davrandı ve işletim sistemi çıkar çıkmaz güncellemeyi yaparak işletim sistemlerini bir üst sürüme taşıdılar. Fakat ardı ardına gelen uygulama hataları ve mavi ekran gibi sorunlarla birlikte şikayetlerin sayısı gün geçtikçe arttı. Apple sorunları çözmek için güncellemeleri yayınlıyor; fakat sorunlar hala devam ediyor.

Uygulama hatalarının en fazla olduğu model iPhone 5S Uygulama Hatası iPhone 5′e Göre 3 Kat Daha Fazla olduğunu söyleyebiliriz. Crittercism isimli performans yönetim şirketin yaptığı testler sonucunda hatanın 3 kat fazla olduğu resmi olarak ispatlandı ve tüketici şikayetlerinin doğruluğu kanıtlandı.

Yapılan testlerde iPhone 5S’lerde uygulama hatası % 2 oranında ve bu oran oldukça fazla. iPhone 5C ve iPhone 5 modellerinde hata oranı % 1′de kalıyor. Aslında bu oranlar resmi rakamlar ya da şikayet edenlerin oranı. Şikayet etmeyen ve uygulamaları silenleri de dikkate alırsak yüzde 4 gibi bir orandan bahsedebiliriz.

Uygulama hataları çok ciddi sonuçlara bile yol açabilir, örnek olarak bir sitede alışveriş yaparken veya sepetinize ürünleri eklerken bir anda kapabilir ve saatlerce araştırma yaptığınız ve karar verdiğiniz ürünler sepetinizden silinebilir. Uygulama kırılmalarının gerçekleşmesinin ana nedeni cihazın mimari yapısı.

İphone 5S’ler çift çekirdek 64-bit A7 işlemciyle satışa sunuldu ve 64-bit mimarisi mobil dünya için çok yeni bir kavram. Uygulama şirketleri henüz iPhone 5S’e uygun uygulamaları yapamadılar ve önceki sisteme göre geliştirilen uygulamalar iPhone 5S’te uygulamanın çökmesine ve bir anda kapanmasına neden oluyor.

//
// <![CDATA[

// ]]>

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s