Yeni iPad 5 Görüntüleri Ortaya Çıktı

Apple’ın tablet ürün gamında yeni amiral gemisi olacak iPad 5 tüm dünya tarafından merakla bekleniyor. iPad 5′in kasa tasarımı ilk defa ortaya çıktı ve görüntüleri internet üzerinden yayılmaya başladı. Yeni iPad 5 daha ince ve çerçeveleri kaldırılarak boyut olarak daraltılmış görüyoruz.

iPad 5 en merak edilen konuların başında geliyor ve tablet dünyası yeni cihazın tasarımının ve özelliklerinin nasıl olacağını merak ediyor. Aslında iPad mini konseptinin ortaya çıkmasının ardından bir sonraki iPad 5′in nasıl olacağı hakkında fikir oluşmuştu. Apple iPad Mini’de cihazın kenarlarından kurtulmuştu.

Apple iPad 5

iPad Mini’nin boyutları itibariyle benim de çok hoşuma gitti ve satın alarak cihazı kullandım. iPad Mini’nin yetersiz kaldığı nokta özellikleriydi ve diğer iPad’lerde kullanılan retina ekranda bir başka dezavantaj olarak karşımıza çıktı. iPad Mini’nin tasarım ve boyutlarının kullanıcılar tarafından sevilmesi Apple’ı yenilik yapmaya itti.

Sonny Dickson isimli blogger tarafından yayınlanan görüntülerden iPad 5′in tasarımını gerçek anlamda görmüş olduk ve kafamızda tasarım netleşmiş oldu. Görüntülere baktığımızda, daha önce tahmin edildiği şekilde cihazın ekranının etrafında bulunan çerçeveler atılmış ve cihaz daha ince hale getirilmiş.

Apple iPad 5 Angle

iPad 5 retina ekrana sahip olacak ve işlemcisi de A7 işlemciyle gelecek. Yeni cihaz önceki nesillerden daha farklı bir mimariye sahip olacak ve aynı iPhone 5S’de olduğu gibi 64-bit mimariye sahip olacak. iOS 7 işletim sistemiyle daha da hızlı hale gelecek cihaz artık işlemleri çok daha güçlü ve hızlı yapabilecek.

Apple iPad 5 ve iPad mini 2 üzerindeki sır perdesini 22 Ekim’de gerçekleştireceği medya etkinliğiyle kaldıracak ve Apple hayranlarının merakları giderecek. Apple’ın son günlerde ensesinde çok güçlü bir rakip var: Samsung. Apple bu güçlü rakibini şaşırtabilecek mi bekleyip göreceğiz!
//
// <![CDATA[

// ]]>
Image: Sonny Dickson

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s