Ömrünüzün Kalan Zamanını Akıllı Saatinizden Öğrenin

Hayatın gerçekleri var ve bir gün hepimizin hayatı son bulacak! Ancak biz bu zamanı bilmediğimiz gibi, merak da etmiyoruz:) Bir Kickstarter projesi olan Tikker marka akıllı saat sayesinde ne kadar zamanımız kaldığını görebileceğiz. Tick Tock, Tick Tock zamanımız geçiyor, hiçbir şeyi ertelemeyin…

Kickstarter her zaman çok başarılı projelere imza atıyor ve fon için onayladığı projeler de her zaman amacına ulaşıyor. Örneğin ilk 3D Printer projesini hayata geçiren Kickstarter’dı ve proje sayesinde fon sağlandı ve kişisel kullanıma uygun,  maliyet açısından da herkesin karşılayabileceği 3D printer üretildi.

Kickstarter farklı bir projeyle karşımıza çıktı. Projenin ismi Tikker ve bu proje fonlandığı zaman insanların ne kadar ömrünün kaldığını gösteren saat üretilecek. Firma bu saatin amacını şu şekilde açıklıyor: “Biz, insanların ömürlerinden ne kadar zamanı kaldığını gösteren bir saat üreteceğiz. Amacımız dünyanın daha iyi bir yer olmasını sağlamak ve sizin yardımınıza ihtiyacımız var.”

Aslında haksız da değiller; çünkü dünya insanların hırsı ve doyumsuzluğu yüzünden kötü bir yere dönüşüyor. İçinizde dünyanın muhteşem bir yer olduğunu düşünen var mı? Benim fikrim yok! çünkü öleceğimizi unutmamız bizim daha hırslı ve aç gözlü inşalara dönüşmemize neden oluyor. Bu saate sahip olursak belki daha iyi insanlar olabiliriz.

Proje için firma yine Steve Jobs’ın bir sözünden alıntı yapmış. Steve Jobs: “My favorite things in life don’t cost any money. It’s really clear that the most precious resource we all have is time.”  Türkçesi : “Benim hayatta en önem verdiğim şeyleri para satın almıyor. Çok açık ki bizim en değerli kaynağımız sadece sahip olduğumuz zaman.”

Yukarıda Steve Jobs’ın da güzel bir şekilde özetlediği gibi aslında sahip olduğumuz en değerli şey zaman ve akıp gidiyor. Hayatınızda 6 aylık bir zaman kaldığını bilseydiniz nasıl yaşardınız? Sinirlenir miydiniz, yoksa kalan zamanınızı insanları çekiştirmek için mi harcardınız. Cevabınız ne olursa olsun zamanın ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Proje detaylarını görmek için aşağıdaki resimlere göz atabilirsiniz ve videoyu izleyebilirsiniz. Proje sayfasına gitmek için : http://www.kickstarter.com/projects/259499751/tikker-the-wrist-watch-that-counts-down-your-life?ref=card

Tikker bu değerli zamanı sizin için hesaplıyor ve ömrünüzden ne kadar kaldı size göstererek daha iyi değerlendirmenize yardımcı oluyor. Tikker kolunuza takabileceğiniz ve hayatınızın her saniyenizi size göstererek daha mutlu olmanızı sağlayacak olan bir kol saati.
Ne kadar zamanınız kaldı ve bu kalan zamanınızı nasıl değerlendireceksiniz?

Öfkeli olmaya değmeyecek kadar zamanınız kalsaydı, bu zamanı değerlendirmek için nereye tatile giderdiniz?

Tikker’ın imal edilmeden önceki hali : 

Parts development
Parçalar:
Internal
İçten Görünüm
Finished prototype
Biten Prototip
Finished prototype
Biten Prototip
Finished prototype
Biten Prototip

//
// <![CDATA[

// ]]>

 

İletişim için :

www.mytikker.com

mytikker@mail.com

Courtesy of photos Kickstarter

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s