Google Arama Algoritmasını Yeniliyor

Google kuruluşunun 15. yılını kutlarken yeni arama algoritmasını da faaliyete geçirmeye karar verdi. Arama kavramını hayatımıza sokan Google literatürü baştan aşağıya değiştirecek gibi gözüküyor.

Larry Page ve Sergey Brin tarafından garajda kurulan ve 15 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en büyük ve en önemli arama motoru haline dönüşen Google, arama algoritmasını güncelliyor. Yeni algoritmanın ismi “Hummingbird” olarak duyuruldu. Yeni algoritma aramaların yüzden 90′ını etkileyecek.

Google Genel Md. yardımcısı Amit Singhal tarafından yapılan açıklamaya göre yeni algoritma en geç bir ay içinde sisteme entegre olacak. 2010′da devreye giren “Caffeine” isimli algoritmadan sonra “Hummingbird” oldukça ses getirecek ve şirketin yaptığı en önemli güncellemelerden birisi haline gelecek ve ticaret sistemini değiştirecek.

Hummingbird algoritmasında geliştirilen en önemli özellik sesle arama özelliği. Mobil cihazların çok hızlı gelişmesi ve akıllı telefonların ve bu telefonlarda kullanılan yazılımların aynı oranda geliştirilmesiyle sesli arama özelliği çok önem kazandı ve Google’da bu teknolojik yeniliğe uzak kalmamak için kendini güncellemeye karar verdi.

Sesli aramalarda söylenen kelimeler hatırlanacak ve sistem size sesle de cevap verebilecek. Güncelleme Google’ın aplikasyonlarına da yansıyacak. iOS işletim sistemlerine entegre hale gelecek uygulamalar hayatı oldukça kolaylaştıracak. Android işletim sistemi Google’ın yazılımı olduğu için ilk güncelleme de Android işletim sistemli cihazlarda olacak diye düşünebiliriz.

Teknoloji denince akla Google geliyor ve şirketin arama motoru dünya ticaretini çok etkiliyor ve dünya çapında arama motoru pazar payı neredeyse yüzde 80′lerde. Google gelişen ve değişen dünyaya çok hızlı entegre olabilen ve kendini her zaman yeniliklerle öne çıkaran bir firma.


// // <![CDATA[

// ]]>

Related-items

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s