Apple iPad Mini 2 Retina Ekran Kesinleşti

Apple yeni nesil tableti iPad mini 2 retina’nın üretimini hızlandırdı ve cihazın sonbaharda satışa sunulması neredeyse kesin. Yeni nesil tablet retina ekran ve iOS 7 işletim sistemiyle gelecek.

Wall Street Journal’a göre Apple, yeni nesil tableti iPad mini 2′ye retina ekran koymaya kararlı ve bundan dolayı işleri hızlandırmış durumda. Apple’ın en küçük tableti olan iPad mini 2′de yüksek çözünürlüğe sahip ekrana sahip olacak. Ekranı üreten firma Samsung, LG, Sharp gibi teknoloji devlerine de yüksek çözünürlüklü ekran sağlıyor.

Apple bu yılın dördüncü çeyreğinde yeni retina iPad Mini’yi yetiştirmek için seri üretime girmek için hazırlık yapıyor. Apple ayrıca yeni cihazın işlemcisini de güçlendirmek istiyor; fakat üretim sürecini aksatmamak için mevcut işlemcilerle ilerleyebilir. Apple fanlarının sıklıkla kullandığı 9to5Mac’in yayınladığı bir rapora göre yeni iPad mini 2′de işlemci güçlendirilecek; bunun karşılığında yüksek çözünürlüklü ekrandan vazgeçilecek.

A6 işlemciyle güçlendirilmesi beklenen iPad mini 2′nin rakipleri Kindle Fire HD ve Google’ın ürettiği Nexus 7 tablet. Bu iki tabletin de ekranı yüksek çözünürlüklü ve Apple bu iki cihazın karşısına iyi bir ekranla çıkmalı. TWSJ’a göre Apple 2 farklı iPad mini üzerinde çalışıyor ve hangi cihazı pazara süreceği çok yakın zamanda ortaya çıkacak.

Apple ürettiği cihazlarında kullandığı parçaların bir kısmı için, özellikle ekran gibi önemli parçalarda Samsung’a bağımlı ve bu durumdan çok da memnun değil. İki firmada aynı kulvarda ürünler üretiyor ve birbirleriyle rekabet halindeler. Retina ekran için de Samsung’a bağımlı ve üretimi yetiştirmek için retina ekranların gecikmemesi gerekiyor. Yani rakibiyle iyi anlaşmak zorunda veya retina ekrandan vazgeçme yoluna gidebilir.

Apple yeni iPad mini 2′yi dördüncü çeyreğe yetiştirmek için üretimi hızlandırıyor ve büyük ihtimalle Kasım ya da yeni yılda retina ekran iPad mini 2′yi satışa sunabilir. Apple’ın tek problemi parça sağlayıcılarının ihtiyaç duyduğu parçaları yetiştirmesi!


// // <![CDATA[

// ]]>

Related-items

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s