Xbox One – PlayStation 4 Fiyatı Ne Olacak

Microsoft Xbox One ve Sony PlayStation 4 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı ve özelliklerini gördük. Peki oyun dışına çıkarak all-in-one eğlence platformuna dönüşen bu iki oyun konsolunun fiyatı ne olacak hiç merak ettiniz mi?

Microsoft yeni oyun konsolunu geçtiğimiz hafta tanıttı ve cihazın özelliklerini tüm dünya aynı anda öğrendi. Aslında bu sunuma eleştiriler de gelmedi değil. Teknoloji uzmanları sunumun çok zayıf kaldığını ve cihazın özelliklerinin tam yansıtılmadığını belirttiler.

Bir diğer eleştiri de oyun severlerden twitter üzerinden gelen tepkilerdi. Sunumun ardından teknoloji uzmanları ve oyun severlerin ortak görüşü Call of Duty : Ghosts sunumundaki Alman Kurt köpeğinin daha akıllarda kaldığıydı:) Microsoft bu sunumda Xbox hayranlarını aslında hayal kırıklığına uğrattı.

Gelen eleştirilerin en önemlisi ise Xbox One’ın All-in-one yani her işin yapıldığı eğlence platformuna dönüşmesiydi. Bir oyun konsolunun kendi alanından uzaklaşıp; eğlence platformuna dönüşmesine gerek var mı? Eleştiriler aslında bu konu üzerinde ve konsolun eğlence platformu olmasından dolayı da fiyatının artması bekleniyor.

Xbox 360 ve PS3 oyun konsolunun satış fiyatı yaklaşık 300 – 400 $ civarındaydı ve bu konsollar sadece oyuna yönelmişti. Yani All-in-One değildi. Gerçi PS3 ve Xbox 360′la az da olsa internette gezinme vs gibi işler yapabiliyordunuz; fakat tam anlamıyla bir eğlence platformuna dönüşmemişlerdi. Xbox One ve PS4 satış fiyatı yaklaşık 750 – 800 $ arasında bir fiyat olacak. Türkiye’deki satış fiyatı ise 1.500 – 2.000 TL civarlarında olacağını düşünebiliriz.


// // <![CDATA[

// ]]>

Related-items

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s