Android ve iOS Rekora Koşuyor

Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazların satışları, toplam satışların % 92′sine ulaştı ve bu iki işletim sistemi yakaladıkları satış rakamlarıyla rekora koşuyor.

Mobil cihazların popülaritesinin artmasının ardından; mobil işletim sistemleri de bir o kadar önemli hale geldi. iOS ve Android mobil işletim sistemleri arasında en popüler olan iki sistem.  Bu iki işletim sisteminin satışları; toplam satışların % 92′sine eşit.

2013′ün ilk yarısında gerçekleşen akıllı telefon ve tablet satışlarının yüzde 92′si Android ve iOS işletim sistemi yüklü. Diğer işletim sistemlerinin oranı ise yüzde 8. Windows Mobile, BlackBerry ve Symbian gibi işletim sistemleri bu yüzde 8′lik payı paylaşıyorlar.

Uluslararası Bilgi Birliği ( IDC ) tarafından açıklanan rakamlara göre Apple ve Google’ın toplam satışları 199.5 Milyon adet olarak gerçekleşerek, geçtiğimiz yıla kıyasla % 59 artış gösterdi. Bu satışların % 41′i Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar.

Satışlardan en büyük aslan payını ise iOS cihazlar alıyor. iOS işletim sistemi yüklü cihazların liderliği devam ediyor ve iOS 7′nin çıkmasının ardından bu işletim sistemi yüklü cihazların satışlarında patlama yaşanacağı düşünülüyor. iOS 7 işletim sistemiyle gelecek yenilikler ne olacak henüz bilmiyoruz; fakat şimdiden büyük ses getireceğe benziyor.


// // <![CDATA[

// ]]>

Related-items

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s