Samsung Ultra HD Led TV’ye Uygun İçerik Bulunamıyor!

LAS VEGAS’ta devam eden CES fuarında yeni teknolojiler kullanıcılarla buluşuyor ve teknoloji konusunda önde olan firmalar yeni ürünlerini bu fuarda tanıtıyorlar. Samsung’da bu firmaların arasında ve fuarda 85 inç Ultra HD Led Televizyonunu tanıttı ve ekran netliğiyle bu LED TV herkesi büyüledi.

Samsung son zamanlarda adından çok söz ettiren bir firma ve çok başarılı olmasının sırrı ise ürünleri. Geçen sene piyasaya sürdüğü Samsung Galaxy S3 satış rekorlarını alt üst etti ve Samsung Note 2′yle de gerçekten çok ciddi satış rakamları yakaladı ve rakiplerinin neredeyse korkulu rüyası oldu. Samsung 1938 yılında kurulan ve ihracat hedefleyen bir firma. 1938′den – 2000′li yıllara kadar tüketici elektroniği ve kurumsal elektronik alanlarında üretime odaklanmış. 2000′li yıllardan sonra bilişim teknolojilerinin öne çıkmasıyla firma bu alandaki açığı görüp akıllı telefonlar ve bilgisayar sektöründe yoğunlaşmış. Firmanın bu akıllı adımları 2000′li yıllardan sonra meyvelerini vermeye başlıyor ve firma kalite ve performans limitlerini zorlayarak kendini diğer firmaların bir adım önüne çıkarıyor.

Firma günümüzde sadece akıllı telefon sektöründe boy göstermiyor, Samsung tüketici elektroniği alanında da çok önde giden bir firma. Firma LCD TV, LED TV, çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi tüketici elektroniği alanlarında ve Bilgisayar Donanımı ve Bilgisayar Ekranları ve donanımları gibi alanlarda da çok ciddi atılımlar yapmış durumda. Firmanın en son atılımı ise yukarıda bahsettiğimiz akıllı telefonlar, bu alanda Apple, Nokia gibi devlere kök söktürüyor diyebiliriz.

Firma Las Vegas’taki CES fuarında gövde gösterisi yaptı. Fuarda öyle bir TV tanıttı ki, şu anda bu TV’nin içeriği mevcut değil. Firmanın tanıttığı ULTRA HD LED TV’nin ekran kalitesine uygun içerik şu an üretilmiyor:) Bu TV’de 1280p Blu Ray içerik bile oynatsanız, TV’nin sahip olduğu özelliklere ulaşamıyorsunuz; fakat önümüzdeki yıllarda bu TV’ler için içerik sağlayan kameralar mevcut olacak.

Samsung’un Ultra HD ekranına baktığınızda sanki pırıl pırıl bir cama baktığınızı hissediyorsunuz. Televizyonda oynayan görüntüler sanki odanızda gibi, yani bir cam var ve arkasında gerçek görüntü oynuyor gibi! Gerçekten inanılmaz. Başlıktan da anladığınız gibi Samsung öyle bir TV üretti ki bu televizyonun içeriği mevcut değil:) Gerçekten de içerik mevcut değil ve bu TV’ye uygun içerik ancak birkaç sene sonra üretilebilecek. Konuyla ilgili Samsung Amerika Başkanı Tim Baxter biraz umutlu konuştu ve “Biraz sabır gösterelim, bu TV’ye uygun içerik birkaç yıl içinde üretilebilecek, tabi ki bu bir gecede olacak bir şey değil” gibi net bir cümle kurdu:)

TV yayını veren şirketler bütün dünyada hala 1080p içerik sağlamada zorlanıyorlar. HD DVD ve Blu Ray arasındaki çekişmeden dolayı da sektör hala bazı sorunları aşamadılar ve kavgalardan dolayı sistem biraz yavaş gelişiyor. Üretilen son teknoloji HD TV’nin çözünürlüğü 3820 x 2160 piksel. Bu boyutlarda hareketli bir video görüntüsü hala alınamıyor, yukarıda Samsung Amerika Başkanının dediği gibi bekleyip göreceğiz. Televizyonun fiyatı henüz kesinleşmedi ve birkaç ay içinde fiyat ve satış noktaları kesinleşecek; fakat bu teknolojiye içerik bulamayacağımıza göre sanırım satın almak için birkaç yıl beklememiz gerekecek.

Soner Görpeli Yazdı.

Volunteer Blogger & Journalist.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s