Microsoft Windows Messenger Live’ı Kapatıyor

Bugün değil de 10 yıl önce size MSN Messenger kapanacak desem inanır mıydınız? Saatlerce başında yazıştığımız ve her mesaj geldiğinde tuhaf sesler çıkaran Windows Live Messenger’a artık veda etme vakti geldi!

Microsoft, Windows Live Messenger’ı resmi olarak Mart’ta kapatacak. Microsoft, mesajlaşma servisini kapatacağını tüm dünyaya ve MSN kullanıcılarına bir mail göndererek duyurdu. Aslında MSN son zamanlarda çok ciddi kan kaybetti. MSN’i tahtından eden sanırım WhatsApp ve Facebook oldu. Microsoft 2011 yılında Skype’yi 8.5 milyar dolara satın almıştı ve bu satın almadan sonra kullanıcılarını 15 Mart’ta Skype’a kaydıracağını açıkladı.

Microsoft gönderdiği e-mail’de Messenger servisini emekliye ayırdıklarını ve Skype’la bu servisi birleştirerek çok daha güçlü özellikler kazandırdıklarını belirttiler. Bu kaydırmayla birlikte Windows Live ID’nizle Skype’a girebileceksiniz ve artık Skype özelliklerinden faydalanacaksınız. Microsoft bu hamlesiyle hem Facebook Messenger; hem de Whats App’a karşı ciddi bir adım attı; fakat biraz geç kaldı. Ben neredeyse 2 senedir MSN hesabıma girmiyorum, daha hızlı davranabilirlerdi!

Messenger kullanıcıları sisteme girdiklerinde otomatik bir update mesajı çıkacak ve uyarıyı kabul edip install’a tıkladığınızda bilgisayarınıza Skype yüklenecek ve MSN otomatik olarak bilgisayarınızdan silinecek. 15 Mart’a kadar MSN’in tadını çıkarabilirsiniz.

Soner Görpeli Yazdı.

Volunteer Blogger & Journalist.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s