iPhone 6 Ekran Büyütecek ve Farklı Renk Seçenekleriyle Karşımıza Çıkacak

Ardı ardına gelen haberlerden şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki, çok kısa bir süre sonunda iPhone 6 karşımıza çıkacak ve bu haberin artık doğru olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Artık iPhone 6 veya söylentilere göre 5s’in çıkması netleştiğine göre şimdi en merak edilen konu telefonun özelliklerinin nasıl olacağı?

Öncelikle bir konuyu vurgulamak istiyorum, ben kesinlikle 5s’in çıkacağını düşünmüyorum; çünkü pazarlama açısından iPhone 5s Apple’a hiç katkı sağlamayacak ve elini güçlendirmeyecek. Apple’ın karşısında çok ciddi bir rakipler var ve rakiplerin 2013′te piyasaya sürmeyi düşündüğü mobil cihazlardan dolayı Apple ciddi baskı altında. Örneğin Samsung Galaxy S4′ü piyasaya sürecek. Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy S3 çok başarılı oldu ve Samsung yakaladığı bu başarının peşini bırakmak istemiyor. Ayrıca Samsung Galaxy Note 3′ü piyasaya sürecek ve ekranını biraz daha büyütecek.

Yukarıda açıkladığımız detaylardan dolayı Apple ciddi bir baskı altında ve çıkış yolu arıyor. Geçmişte piyasada tekti ve yanına yanaşabilen bir rakip yoktu; fakat o yıllar geçti ve rakipler çok güçlendi. Apple’ı bu durumdan kurtaracak ve rahatlatacak hamlesi ise iPhone 6 olacak. Apple’ın piyasaya 2012 sonunda sürdüğü  iPhone 5 beklentileri pek karşılamadı ve Apple aynı cihaza birkaç özellik daha ekleyip kullanıcılarına sunarsa çok ciddi darbe yer! Bu yüzden kesinlikle çok farklı bir cihaz piyasaya sürmek zorunda.

Söylentilere göre, hatta Apple kampüsünde dolaşan haberlere göre iPhone 6 daha büyük ve geniş ekran ve renk seçenekleriyle gelecek. Yani Apple renk severlere de hitap edecek. Bu kanıya iPod Touch’ın çeşitli renklerle karşımıza çıkmasından varıyoruz ve söylentiler de bu haberi destekliyor. Apple yapacağı bir hamleyle de hem rakiplerini; hem de kullanıcıları şaşırtacak. Farklı ekran büyüklüğünü kullanıcılarına sunabilir. Bu Galaxy S3 Mini’nin ekranının küçük olması gibi bir şey! İsteyen 4 inç iPhone kullanacak; isteyen ise daha küçük ekran seçeneğini tercih edebilecek.

Bu haberleri duyduktan sonra 2013′ün teknoloji açısından çok renkli geçeceğini düşünüyorum; çünkü 5-6 farklı renk ve ekran seçenekleriyle karşımıza çıkacak iPhone bizi gerçekten çok heyecanlandıracak. iPhone 6 veya 5s yılın ilk yarısı veya Eylül gibi tanıtılacak. iPhone 5 satın alanlar bu habere üzülecek; fakat teknoloji böyle bir şey lütfen elinizdeki cihazı uzun süre kullanın!

Soner Görpeli Yazdı

Volunteer Blogger & Journalist

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s