Twitter Hesabınızdaki Tweettleri Önümüzdeki Günlerde İndirebileceksiniz

Twitter’dan attığımız tweetler internet ortamında yankılanıyor, retweet’leniyor; fakat gittikçe artan tweet sayılarınızdan dolayı bu tweetleri kaydetmek oldukça zor. Twitter hesabınızın çöktüğünü veya yanlışlıkla kapatıldığını veya hacklendiğini düşünürsek o kadar zahmetle oluşturduğunuz tweetler yok olacak.

“Çok yakında tweetlerinizi indirebileceksiniz.”

Evet yanlış duymadınız, çok kısa bir süre sonra Twitter, tweetlerinizi indirmenize imkan tanıyacak. Şu an için alt yapı çalışmalarını devam ettiren Twitter, böyle bir uygulamaya imkan sağlayacak.  Aslında bazı şanslı kullanıcılar bu uygulamadan yararlanıyor ve tweetlerini indirmesine izin veriliyor. Bu kullanıcılar Twitter tarafından seçilen kullanıcılar. Uygulama başladığı zaman, hesabınızın açıldığı tarihten itibaren attığınız tweetleri indirebileceksiniz.

Twitter CEO Dick Costolo’nun yaptığı daha önceki açıklamaya göre 2012′nin sonunda bu uygulama herkes tarafından kullanılacaktı; fakat mühendislikle ilgili aksamalardan dolayı uygulamanın hayata geçmesi biraz daha zaman alacak. Şimdilik sadece talep eden kullanıcılara böyle bir imkan tanınacak ve aşağıdaki linkten tweet arşivlerinize ulaşabilirsiniz.

Tweet arşivinizi talep etmek için tıklayınız : http://nspeaks.com/twitter-finally-allows-downloading-of-tweets/

“Hindistan’lı blogger Navjot Singh yeni özelliği kullanan ilk insan oldu” 

Hindistanlı blogger Navjot Singh bu uygulamayı kullanan ilk insan olarak tarihe geçti ve kendi bloğunda bu uygulamaya yer verdi. Siteye girdiğinizde Request Your Tweet butonuna tıklayarak uygulamaya kayıt talebinde bulunabilirsiniz. Linke tıkladığınızda Twitter size yüklemenin hazır olduğunu belirten bir link atıyor ve siz bu linke tıklayarak uygulamaya ulaşabiliyorsunuz. Dosyalarınızı zip formatı şeklinde indiriyorsunuz ve html formatında bir dosyaya sahip oluyorsunuz. Tarihe göre arşivlenmiş dosyalarınız aslında gelecekte çok işinize yarayabilir.

Twitter hesabınızdaki tweetlerle kendinize bir kitap yazabilirsiniz. Hatta tweetlerinizi bir kağıda yazıp odanızın duvarına asabilirsiniz. Geçmişteki modunuza bakıp kendinizin ne aşamaya geldiğini test edebilirsiniz. Veya hangi tarihte neredesiniz bunları da yazıp kendinize güzel bir zaman tüneli oluşturabilirsiniz.

Soner Görpeli Yazdı.

Volunteer Blogger & Journalist

Reklamlar

One thought on “Twitter Hesabınızdaki Tweettleri Önümüzdeki Günlerde İndirebileceksiniz”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s