XBOX 360 Oyun Konsolu 19 Kasım’da Türkiye Pazarına Giriyor

Microsoft’un oyun konsolu XBOX 360′ın Türkiye lansmanı 8 Kasım Perşembe günü yapıldı. Hasköy Yün İplik fabrikasında bohem bir hava katılarak hazırlanan özel dekorlarla yapılan lansman Microsoft’un Türkiye pazarına ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi. Ayrıca bu lansmanla birlikte,  XBOX 360 Türkiye’de resmi kanaldan satılacak ve türkçe dil seçeneği ve türkçe uyumlu yazılımlarla da destek verilecek.

Türkiye lansmanına önem veren Microsoft, Burcu Esmersoy, Pascal Nouma gibi ünlülere de bu lansmanda yer vererek tanıtıma ne kadar önem verdiğini gösterdi. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve Burcu Esmersoy sahneye çıkarak yeni konsolun ne gibi özelliklere sahip olduğunu ve oyun tutkunlarına nasıl bir deneyim kazandıracağını detaylı anlattılar. Daha sonra Just Dance oyununu sahnede deneyen Pascal Nouma hem oyunun başarısını; hem de dans konusunda yeteneklerini sergiledi.

XBOX 360′la ilgili detaylı bilgi verildikten sonra Tamer Bey ve Burcu Esmersoy kolları sıvayarak PES 2013 oynadılar ve Bercelona – Man. United takımları seçilerek harika, heyacanlı bir maç yapıldı. Lansmandan sonra DJ müzikleri eşliğinde parti başladı ve harika eğlenceli bir gece düzenlenerek hem tanıtım anlamında; hem de organizasyon anlamında Microsoft’un hangi noktalara geldiğini de bu lansmanla görmüş olduk.

Birazda XBOX 360′dan bahsedelim. XBOX 360 2005 yılında Avrupa Pazarına girdikten sonra; Türkiye Pazarına büyük elektronik marketler aracığıyla getirildi ve satışa sunuldu. Türkiye’de daha önce satışa sunulan XBOX 360′larda Türkçe dil desteği ve Türkiye’ye özel servis desteği yoktu! Yapılan lansmanla Türkiye’de resmi kanallardan satışa sunulacak XBOX 360 artık, Türkçe dil desteğine ve Türkiye’ye özel servislere sahip olarak satışa çıkarılacak.

Türkiye’ye özel servislerde, cihazda bulunan tüm içerik, servis, oyun ve ürünler TL ile satın alınabiliyor. Diğer bir yandan  Microsoft Türkiye Xbox için Türkçe telefon destek servisi de sunacak. Aradan 7 yıl geçtikten sonra Türkiye Pazarının farkına varan Microsoft son hamlelerini yaparak sanırım Playstation 3′ün tahtına gözünü dikti! XBOX 360′ın Türkiye’deki Pazar payı yüzde 4. Evet yanlış görmediniz sadece yüzde 4 pazar payına sahip. XBOX 360 Amerika’da yüzde 60 pazar payına sahip. Avrupa’da ise pazar payı yüzde 50. Yani buradaki satış rakamlarına bakarsak, XBOX 360′ın Türkiye pazarında daha çok yol kat etmesi gerecek.

XBOX 360 19 Kasım’da Microsoft tarafından satışa sunulacak ve Taksim meydanında yapılacak ilk satışla  XBOX 360′ın 250 GB ve 320 GB Limited Edition modelleri görücüye çıkacak. Ayrıca Kinect özelliği de Türkiye’de artık resmi olarak kullanılabilecek. Bilmeyenler için bahsedelim : Kinect özelliği  hareketlerinizi algılayarak, herhangi bir aygıt kullanmadan oyuna entegre olmanızı sağlayan kablosuz alıcıdır.  XBOX 360′ın detaylı özelliklerini aşağıda sizin için paylaşıyorum.

Xbox 360 250GB Medya Sürücüsü: Dahili 250 GB’lık medya sabit sürücüsü, oyunlarınızı kaydetmenizi ve televizyon programlarını, filmleri, müzikleri, resimleri, fragmanları, seviyeleri ve Xbox LIVE Market’ten edinebilecek diğer içeriği depolamanızı sağlar.

Yerleşik Wi-Fi: Xbox 360, Xbox LIVE’a daha hızlı ve kolay bağlantı için 802.11n Wi-Fi’si olan tek konsoldur. Xbox LIVE Market’ten 1080p HD görüntü ve 5.1 saran ses kalitesinde evinizin herhangi bir yerinden HD filmler ve oyunlar indirin veya kesintisiz aktarın. b/g/n ağları ile uyumludur.*

Kinect ready: Kinect ile kumanda SİZ’siniz. Adanmış, özel bağlantı noktasıyla Xbox 360 250 GB, Kinect sensörüyle kesintisiz bir biçimde bağlantı kuracak şekilde üretilmiştir. Size de, kanepenize uzanıp hiç vakit kaybetmeden Kinect dünyasına girmek kalır.**

Xbox 360 Kablosuz Kumanda: Bu ödüllü, yüksek performanslı kablosuz kumandanın Xbox Guide düğmesiyle arkadaşlarınıza ve müziklerinize hızlı ve oyun içinde ulaşabilirsiniz. 90 metreye kadar aralığa ve iki AA pille 30 saatlik pil ömrüne sahiptir.

Xbox 360 Mikrofonlu Kulaklık: Oyun oynadığınız sırada strateji geliştirin ya da taunt takası yapın veya Xbox LIVE’da sohbet edin.

Xbox 360 Kompozit A/V kablo: Geleneksel kompozit bağlayıcıların üzerine bu bağlantıyı kullanarak Xbox 360’ınızı standart tanımlı televizyonlarda kullanın. Dahili müzik bağlayıcısı ile yüksek kaliteli ses çalın.

Halo 4 oyunu.

Soner Görpeli yazdı.

www.yaviga.com.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s