iPhone 5 Tasarımı Ortaya Çıktı ve Bir Haftada 10 Milyon Satacak

Evet yanlış duymadınız, iPhone 5’in tasarımı ortaya çıktı ve 4s’le karşılaştırma videosunu yukarıda görebilirsiniz. Gördüğüm kadarıyla bizi çok şok edecek bir cihaz ortaya çıkmayacak. Cihaz sadece daha uzun ve birazcık da geniş. Tasarım ufak tefek değişikliklerin dışında neredeyse aynı. Kulaklık girişi üstte değil altta kullanılmış. Kulaklığın alta alınmasının amacı anteni yukarıya taşımak.

Telefonun şarj girişi de daha ufak hale getirilmiş. Gövde plastik gibi gözüküyor; fakta çıkınca daha net görebileceğiz. Arka kısım yine sert cam şeklinde gelecek gibi; fakat Apple yine manüpülasyon yapıyor olabilir! Videoda iPhone 4s ve 5’in karşılaştırmalarını görebilirsiniz. En sonunda ise aynı anda power düğmesine basılıp iki telefon aynı anda çalıştırılıyor ve ios yükle iphone 5 daha önce açılıyor:) Aşağıda muhtemel iphone 5 fotoğraflarını görebilirsiniz.

Peki merakla beklenen iPhone 5’in satışları ne olacak? Analistler iPhone 5’in çıkış haftasında 6 ila 10 milyon adet satacağını tahmin ediyorlar. Eylül aynı sonlandığında satış rakamları 28 milyonlar gibi korkunç rakamlara ulaşacak!

Apple 12 Eylül’de iphone 5 lansmanını yapacağını duyurduktan sonra hisseleri artmaya devam etti. Apple en dişli rakibi Samsung. Son zamanlarda iki firma davalarla gündemde ve Samsung Apple’ın patentlerini ihlal ettiği için 1 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edildi! Tabi Samsung gibi bir firmayı da dikkate almamız gerekiyor. Diğer telefon firmalarının aksine yaptığı atılımlarla Apple’a neredeyse ot yolduruyor! Galaxy S III’le yakaladığı satış başarısını da önemsemek gerekiyor!

Apple’ın IOS’una karşı; Google’ın Android işletim sistemiyle yola çıkan Samsung çok ciddi yok oldu ve neredeyse Apple’ı her kulvarda zorluyor. Galaxy S III’le 10 Milyonluk satış rakamını yakalayan Samsung Apple’ın en ciddi rakibi… Samsung yakaladığı bu satış rakamıyla iPhone’un pazar payına da çok ciddi bir şekilde saldırıyor. Samsung’un hedefi IFA fuarında da tanıtacağı cihazını 6 ay içinde 20 milyon gibi satış rakamlarına çıkarmak. Apple’da Eylül’de iPhone’u çıkararak Samsung’un satış rakamlarından çalmaya çalışacak. Yani anlayacağınız Samsung ve Apple savaşının içinde daha çok kalacağız:)

Benim kişisel fikrim Apple boyutunu büyütmemeli ve aynı boyutlarda daha ince ve şık cihazlara doğru yoluna devam etmesi yönünde; fakat Galaxy S III’ün kulvarına girmek için boyut biraz daha büyüdü ve bilmiyorum alışabilecek miyiz!

Aşağıda iPhone 5’in detaylı resimlerini görebilirsiniz :


Soner Görpeli yazdı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s