Merakla Beklenen Samsung Galaxy Note II Görücüye Çıktı

Başlıkta Samsung Galaxy Note II görücüye çıktı yazarak sizi biraz heyecanlandırdık; fakat çok kısa bir süre sonra görücüye çıkacak desek daha doğru olur. 31 Ağustos tarihinde Berlin’de düzenlenecek IFA – The Global Innovations Show Fuarında tanıtılacak. Fuar 31 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Fuarcılık sektöründe çalışan birisi olarak fuarları ziyaret etmenizi ve yeni teknolojileri görmenizi tavsiye ederim. Biz konumuza yoğunlaşalım ve Samsung Galaxy Note II’ yi size biraz tanıtalım. Yeni Note eski versiyondan daha ince ve daha uzun olacak ve 5.5 inç Super AMOLED ekran’a sahip. Bir önceki Note’dan biraz daha geniş bir gövdeye sahip. Ayrıca cihazda 16:9 geniş ekran formu yakalamışlar. Cihaz bu özelliğiyle de multimedya alanında da öne çıkacak gibi duruyor.

Yeni Note Android 4.1 “Jelly Bean.” ile desteklenmiş. 1.6GHz işlemci ve 2GB RAM’le raflarda yerini alacak. Kutu içeriğinde yer alacak S stylus kalem desteğiyle ve yeni note’a eklenen gelişmiş özelliklerle eski note’u geride bırakacak. Örnek olarak S Kalem’i ajanda da günün üzerine getirdiğinizde o günle ilgili randevuları ve diğer bilgileri ekrana getiriyor. Ayrıca S kalemi hareket ettirdiğinizde komut satırı açılarak özelleştirdiğiniz komutları çalıştırabiliyorsunuz. Örnek olarak belirlediğiniz bir kişiye mail atabilirsiniz.

Ayrıca cihazın multitasking ( aynı anda birçok özelliği yapma ) özelliklerine sahip. Telefonla konuşurken note defterini açıp telefon numaralarını ve diğer notları yazabilirsiniz. S Kalemle video klipleri de düzenleyebilir ve diğer içeriklere ekleyebilirsiniz ( Mail,  Word Dökümanı gibi ortamlar ).

Yukarıdaki özellikleri okuduktan sonra benim kişisel görüşüm farklı bir cihaz geliyor; fakat çok fazla etkileyici ve satın almamı sağlayacak özelliklere sahip olduğunu düşünmüyorum. Benim önerim iPad Mini’yi beklemek ve özelliklerini beklemek. Tabiki karar tamamen sizin, özellikleri sizin için yeterliyse satın alabilir ve cihazı deneyebilirsiniz; fakat benim + olarak gördüğüm sadece S kalem. Bu tarz kalemler iPad’de mevcut ve aynı özellikleri rahatlıkla iPad’de de görebilirsiniz:)

Soner Görpeli yazdı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s